Regulamin

 REGULAMIN KONKURSU "DOBRY DESIGN 2018”

Treść Regulaminu jest dostępna w siedzibie Organizatora oraz na portalu www.dobrzemieszkaj.pl

CEL KONKURSU:

Wyłonienie najlepszych i najciekawszych produktów oraz rozwiązań przeznaczonych do wyposażenia i wystroju wnętrz. Nagrodzonym produktom zostanie nadany tytuł "Dobry Design 2018”.

Organizatorem Konkursu "Dobry Design 2018" jest wydawnictwo Publikator Sp. z o.o. z siedzibą
w Białymstoku, ul. Cieszyńska 3A, 15-425 Białystok (zwane dalej Organizatorem).

JURY:
1. Jury Konkursu "Dobry Design 2018" będzie złożone wyłącznie z zewnętrznych ekspertów
z dziedziny projektowania wnętrz. W skład Jury zaproszonych zostało 150 architektów i projektantów wnętrz.
2. W skład Jury nagrody "Dobry Design 2018 – Nagroda Konsumenta" wejdą Użytkownicy serwisu www.dobrzemieszkaj.pl oraz Fani profilu czasopisma Dobrze Mieszkaj na Facebooku.
3. W skład Jury nagrody "Dobry Design 2018 – Nagroda Redakcji" wchodzi redakcja magazynu Dobrze Mieszkaj i serwisu Dobrzemieszkaj.pl.
4. Jury ocenia produkty uwzględniając następujące kryteria:
a. walory wzornicze i użytkowe produktu,
b. jakość wykonania,
c. relację ceny do jakości,
d. nowatorstwo rozwiązań,
e. zgodność z obowiązującymi normami i zasadami konsumenckimi.

PRZEBIEG KONKURSU:
1. Konkurs rozpoczyna się 12 czerwca 2017 r.
2. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać produkty do Biura Konkursu „Dobry Design 2018” do dnia 20 września 2017 r.
3. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi w listopadzie 2017 r., ogłoszenie wyników i wręczenie tytułów nastąpi podczas Forum Dobrego Designu, które odbędzie się w dniu 6.12.2017 r. w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy Bracka 25 w Warszawie.
4. Spośród zgłoszonych do Konkursu produktów Jury w każdej z 12 kategorii wybierze maksymalnie jeden produkt, który zostanie nagrodzony tytułem „Dobry Design 2018”
i dowolną liczbę produktów, którym zostaną przyznane tytuły "Wyróżnienie Dobry Design 2018".
5. Nagroda Konsumenta zostanie przyznana w wyniku głosowania Internautów dla maksymalnie jednego produktu spośród wszystkich zgłoszonych.
6. Nagroda Redakcji zostanie przyznana w wyniku głosowania redaktorów i dziennikarzy magazynu Dobrze Mieszkaj i portalu Dobrzemieszkaj.pl dla maksymalnie jednego produktu spośród wszystkich zgłoszonych.

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:
1. Uprawnionymi do wzięcia udziału w Konkursie są Producenci oraz Dystrybutorzy, którzy prowadzą działalność na terenie Polski.
2. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy i przedstawiciele Organizatora, osoby uczestniczące w przygotowaniu i prowadzeniu Konkursu oraz członkowie ich najbliższej rodziny.
3. Producenci i Dystrybutorzy mogą zgłaszać do Konkursu produkty, które zostały wprowadzone na polski rynek nie wcześniej niż dnia 1 stycznia 2015 roku oraz nie później niż dnia 31 sierpnia 2017 r. W wyjątkowych przypadkach Uczestnik Konkursu może wystąpić do Organizatora
z prośbą o zgłoszenie produktu, który swoją premierę rynkową w Polsce miał przed lub po wyżej wymienionym terminie. Organizator ma 5 dni, by zadecydować o dopuszczeniu takiego produktu do Konkursu.
4. Producent zgłaszający ten sam produkt ma pierwszeństwo przed Dystrybutorem, bez względu na datę wpłynięcia zgłoszenia.
5. Liczba produktów zgłaszanych przez Uczestnika do Konkursu jest nieograniczona.
6. Opłata zgłoszeniowa do konkursu Dobry Design 2018 wynosi:
a. 1980 zł netto do trzech zgłoszonych produktów do wybranych kategorii konkursowych
b. 2300 zł netto za cztery zgłoszone produkty do wybranych kategorii konkursowych
c. 2500 zł netto za pięć zgłoszonych produktów do wybranych kategorii konkursowych
d. za każdy kolejny produkt zgłaszany do konkursu (szósty i więcej) do wybranych kategorii konkursowych opłata wynosi 400 zł netto.

7. PROMOCYJNE ZASADY ZGŁOSZEŃ: W przypadku przesłania zgłoszenia w postaci Karty Rejestracyjnej do dnia 11 sierpnia 2017 r., w ramach opłaty zgłoszeniowej Uczestnik może zgłosić jeden produkt więcej, i tak:
a. 1980 zł netto do czterech zgłoszonych produktów do wybranych kategorii konkursowych
b. 2300 zł netto za pięć zgłoszonych produktów do wybranych kategorii konkursowych
c. 2500 zł netto za sześć zgłoszonych produktów do wybranych kategorii konkursowych
d. za każdy kolejny produkt zgłaszany do konkursu (siódmy i więcej) do wybranych kategorii konkursowych opłata wynosi 400 zł netto.
8. Zgłoszenie produktu do Konkursu odbywa się poprzez nadesłanie do Biura Konkursu „Dobry Design 2018” w terminie do 20 września 2017 r. wypełnionej Karty Rejestracyjnej i Karty Produktu wraz z dokumentacją (materiał ilustracyjny, opis techniczny, katalog, instrukcja użytkowania i montażu) oraz potwierdzenia wpłaty z tytułu zgłoszenia do Konkursu.
9. Zgłoszenia można przesyłać do Biura Konkursu:
a. Mailowo na adres: dobrydesign@publikator.com.pl
b. Faksem na numer 85 71 94 669
c. Pisemnie na adres: Biuro Konkursu „Dobry Design 2018” Publikator Sp. z o.o., ul. Cieszyńska 3a, 15-425 Białystok.
10. Firmy zgłaszające produkty do Konkursu zobowiązują się dostarczyć do 20 września 2017 r. materiały ilustracyjne niezbędne do prezentacji produktów (fotografie – min. wymiary 10x15 cm, pliki elektroniczne – tiff, jpg, eps; rozdzielczość min. 300 dpi przy podstawie min. 10 cm).
11. Jury może przyznać tytuł „Dobry Design 2018”, który jest oznaczeniem najlepszego produktu w danej kategorii spośród zgłoszonych do konkursu, maksymalnie jednemu produktowi
z każdej kategorii. W sytuacji gdy liczba produktów zgłoszonych do jednej kategorii jest większa niż 10, jury zastrzega sobie możliwość przyznania więcej niż jednego tytułu „Dobry Design 2018” w danej kategorii. Jury może przyznać również dowolną liczbę tytułów „Wyróżnienie Dobry Design 2018” w każdej kategorii, maksymalnie jeden tytuł "Dobry Design 2018 – Nagroda Konsumenta" spośród wszystkich zgłoszonych produktów oraz maksymalnie jeden tytuł "Dobry Design 2018 – Nagroda Redakcji".

KATEGORIE KONKURSOWE:

Do Konkursu "Dobry Design 2018" można zgłaszać produkty w następujących kategoriach:
1. PRZESTRZEŃ POKOJU DZIENNEGO
(m.in.: kolekcje mebli, pojedyncze meble wypoczynkowe, pojedyncze meble użytkowe, tkaniny i dekoracje salonu, kominki i biokominki, oświetlenie, grzejniki i systemy ogrzewania)

2. PRZESTRZEŃ SYPIALNI I GARDEROBY
(m.in.: kolekcje mebli, pojedyncze meble użytkowe, łóżka, materace, szafy i systemy przesuwne, dekoracje, akcesoria i wyposażenie, grzejniki i systemy ogrzewania, oświetlenie)

3. PRZESTRZEŃ KUCHNI i JADALNI
(m.in.: meble kuchenne, fronty meblowe i uchwyty meblowe, systemy organizacji szafek i szuflad, systemy segregacji odpadów, blaty kuchenne, zlewozmywaki, baterie, dekoracje, akcesoria i wyposażenie kuchni, tekstylia kuchenne, naczynia, narzędzia kuchenne, listwy, itp, kolekcje mebli jadalnianych, komody, witryny, inne meble do przechowywania, grzejniki i systemy ogrzewania, stoły i krzesła do jadalni)

4. PRZESTRZEŃ ŁAZIENKI
(m.in.: baterie, wyroby sanitarne z ceramiki i innych materiałów, wanny, kabiny prysznicowe, brodziki, hydromasaż i wellness (systemy hydromasażu itp.), zestawy, kolumny i panele prysznicowe, meble łazienkowe, grzejniki i systemy ogrzewania, instalacje łazienkowe, systemy podtynkowe, systemy odpływowe itp, akcesoria łazienkowe i dekoracje łazienki, lustra, uchwyty, zasłony prysznicowe, tekstylia, itp., chemia w łazience, całościowe aranżacje łazienek, oświetlenie)

5. PRZESTRZEŃ DZIECKA
(m.in.: kolekcje mebli, pojedyncze meble użytkowe: łóżka, krzesła, biurka, szafy, dekoracje, akcesoria, oświetlenie)

6. PODŁOGI I ŚCIANY
(m.in.: panele, deski, płytki podłogowe i ścienne, inne materiały na podłogi, środki do konserwacji i pielęgnacji podłóg, farby, tynki, tapety, fototapety, inne materiały na ściany, dekoracje ścian, profile i listwy, schody)

7. DRZWI I OKNA
(m.in.: zewnętrzne, wewnętrzne, dekoracje okien, akcesoria, kompleksowa stolarka otworowa)

8. OTOCZENIE DOMU
(m.in.: ogrodzenia i bramy garażowe, meble ogrodowe, materiały na nawierzchnie i elewacje, narzędzia i akcesoria, oświetlenie zewnętrze)

9. NOWOCZESNE TECHNOLOGIE
(m.in.: inteligentne systemy sterowania, systemy alarmowe, domofony, sprzęt audiowizualny, sprzęt audio, konsole do gier, sprzęt foto i video, komputery, tablety, telefony)

10. AGD
(m.in.: małe do kuchni, duże do kuchni: wolnostojące i do zabudowy, małe do łazienki, duże do łazienki: wolnostojące i do zabudowy

11. WNĘTRZA I OBIEKTY PUBLICZNE
(m.in.: meble pracownicze, meble hotelowe, meble gabinetowe, meble konferencyjne, meble biurowe, systemy mebli, pojedyncze meble, oświetlenie, wyposażenie sklepów, dekoracje, tekstylia, mała architektura: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery itp., sufity, łazienka publiczna)

12. SOFTWARE I HARDWARE DLA ARCHITEKTA
(m.in.: programy do projektowania wnętrz, programy do wizualizacji 3D, aplikacje webowe, drukarki i drukarki 3D, komputery)

W przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń do ww. kategorii Organizator zastrzega sobie prawo jej usunięcia lub zmiany jej nazwy. Organizator zastrzega sobie również prawo do dodania nowych kategorii do dnia 20 września 2017 r. Organizator zastrzega sobie prawo do przeniesienia danego produktu – po konsultacji ze zgłaszającym produkt Uczestnikiem Konkursu – do innej kategorii konkursowej w większym stopniu adekwatnej dla tego produktu.

OBOWIĄZKI UCZESTNIKA:
1. Uczestnik zgłaszając chęć wzięcia udziału w Konkursie "Dobry Design 2018" zobowiązuje się przesłać do 20 września 2017 r. wypełnioną Kartę Rejestracyjną i Kartę Produktu wraz
z dokumentacją (materiał ilustracyjny, opis techniczny, katalog, instrukcja użytkowania
i montażu) na adres Biura Konkursu.
2. Uczestnik zobowiązuje się uiścić wszelkie opłaty konkursowe oraz stosować się do postanowień zawartych w Regulaminie Konkursu.
3. Wyniki Konkursu nie podlegają odwołaniu.

ŚWIADCZENIA ORGANIZATORA:
1. Laureaci Konkursu otrzymują od Organizatora statuetkę "Dobry Design 2018", „Wyróżnienie Dobry Design 2018”, "Dobry Design 2018 – Nagroda Konsumenta" oraz "Dobry Design 2018 – Nagroda Redakcji".
2. Laureaci mają prawo do oznakowania nagrodzonych produktów znakiem "Dobry Design 2018", jak również używać tych znaków do własnych celów promocyjnych i reklamowych.
3. Organizator zobowiązuje się do zaprezentowania (min. 1/6 strony) nagrodzonych produktów na łamach wydania 2/2018 (luty) czasopisma Dobrze Mieszkaj oraz prezentacji wszystkich zgłoszonych do Konkursu produktów na łamach serwisu www.dobrzemieszkaj.pl.
4. Organizator zobowiązuje się do czynnego promowania Konkursu na łamach zewnętrznych branżowych i konsumenckich tytułów prasowych zarówno elektronicznych, jak
i papierowych.
5. Organizator zobowiązuje się do wydania specjalnego katalogu konkursowego Dobry Design 2018 w formie elektronicznej, w którym zaprezentuje produkty zgłoszone do Konkursu do dnia 20 września 2017 r. Katalog w wersji elektronicznej będzie dostępny wszystkim użytkownikom serwisu www.dobrzemieszkaj.pl, zostanie także przesłany za pośrednictwem newslettera do baz użytkowników portali konsumenckich Wydawnictwa Publikator.
6. Organizator zobowiązuje się do stworzenia e-raportu „Forum Dobrego Designu 2017”, w którym zaprezentuje zwycięzców Konkursu Dobry Design 2018. E-raport będzie rozsyłany e-mailowo do użytkowników serwisu Dobrzemieszkaj.pl oraz dostępny do pobrania na portalu Dobrzemieszkaj.pl.
7. Organizator zobowiązuje się do wysłania do użytkowników serwisu www.dobrzemieszkaj.pl newslettera informującego o przebiegu i wynikach Konkursu "Dobry Design 2018".
8. Organizator zobowiązuje się stworzyć w serwisie www.dobrzemieszkaj.pl odrębną sekcję "Dobry Design" i umieszczać w niej wszelkie informacje związane z Konkursem.
9. Organizator zobowiązuje się do zamieszczania wszelkich informacji związanych z Konkursem na łamach serwisu www.dobrzemieszkaj.pl oraz na fanpage’u Dobrze Mieszkaj.
10. Organizator zobowiązuje się do promocji konkursu Dobry Design 2018 w mediach społecznościowych Organizatora: profili Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Youtube

PRAWA AUTORSKIE:
1. Uczestnik, zgłaszając produkt do udziału w Konkursie, udziela Organizatorowi bezpłatnej licencji na wszelkie działania związane ze zwielokrotnianiem, kopiowaniem, rozpowszechnianiem i publikacją przesłanych materiałów (zdjęcia, opisy) na łamach wszelkich wydawnictw promujących Konkurs oraz mediów papierowych i elektronicznych go opisujących.
2. Organizator ma nieograniczone prawo do publikacji nadesłanych materiałów w katalogach, czasopismach i stronach internetowych.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
1. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania Konkursu ze względu na zbyt małą ilość zgłoszeń.
2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za przesłane produkty, nośniki oraz wszelkie materiały prasowe. Nie ponosi także odpowiedzialności za uszkodzenie ww. sprzętów
w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia.
3. Całkowitą odpowiedzialność za treść przesłanych zgłoszeń ponoszą Uczestnicy Konkursu.
W przypadku skierowania przez osoby trzecie jakichkolwiek roszczeń przeciwko Organizatorowi z tego tytułu Uczestnik Konkursu zobowiązuje się do przejęcia odpowiedzialności za te roszczenia i naprawienia wszelkich szkód, a także pokrycia wszelkich kosztów poniesionych przez Organizatora w związku ze zgłoszeniem takich roszczeń.

ORGANIZATOR:

Publikator Sp. z o. o., Biuro Konkursu „Dobry Design 2018”
ul. Cieszyńska 3a, 15-425 Białystok
tel. 609 792 074, Fax: 85 71 94 669
e-mail: dobrydesign@publikator.com.pl

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.